Tv66.com.tr - 20 Şubat 2018, Salı

Kılıç: EURO 2024’ün en kuvvetli adayıyız

20 Mart 2017
3.404 kez görüntülendi

Kılıç: EURO 2024’ün en kuvvetli adayıyız

Bu yıl ikincisi düzenlenen Futbol Zirvesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde başladı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yaptığı konuşmada “Biz EURO 2024’ün en kuvvetli adayıyız” dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Futbol Zirvesi’nde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “EURO 2024’ün en güçlü adayıyız” dedi. Kılıç, “Şu anda Türkiye EURO 2024’e adaydır. Bu adaylığı ortaya koyarken sayın cumhurbaşkanım büyük bir hamle başlattınız. Ülkemizin ulaşım, konaklama altyapısı ve en önemlisi sayın cumhurbaşkanım sizlerin vizyonuyla biz EURO 2024’ün en kuvvetli adayıyız.”

Fransa’da yapılan EURO 2016’nın OHAL ve ağır silahların gölgesinde geçtiğini söyleyen Bakan Kılıç, “EURO 2016 finalinde sahaya çıkarken sahanın içinde güveler bir anda zemiden çıktılar ve ortalık onlarla kaplandı. EURO 2016 Ohal altında, ağır silahlar ve güvenlik güçlerinin gölgesi altında yapıldı. Fransa cumhurbaşkanının içinde bulunduğu stadyumda almanya ve Fransa milli maçı oynanırkne 4 intihar bombacısı terörist ortalığı birbirine kattı. Birisi kapının önünde patlattı kendini. Ama kimse EURO 2016’nın Fransa’dan alınması gerektiğini konuşmadı. Birlik ve berabelrik sporun birleştirici gücüyle birlikjte durulacaksa sakın ama sakın Türkiye’ye karşı iki yüzlü ve çifts tandartlı yaklaşımlarla yaklaşmayın. Türkiye bölgesinde söyleyecek sözü olan ve dinlenen bir ülkedir” dedi.

NTV Haber

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz