Tv66.com.tr - 20 Şubat 2018, Salı

EVLİLİK TERAPİSİ UZMANI EMEL BAŞ

23 Mart 2017
29.133 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Psikoterapist Emel Baş

EVLİLİK TERAPİSİ UZMANI EMEL BAŞ

Evlilik Terapileri; birbiriyle çatışmada olan iki insanın etkileşimini değiştirmek için düzenlenmiş bir psikoterapi biçimi ve karı koca arasındaki sorunlar üzerinde yoğunlaşan bir terapi yaklaşımıdır.

Evlilik terapistleri, çeşitli yöntemler kullanarak eşlerin adil bir şekilde duyarlı oldukları konuları tartışabilmelerini, kendilerini anlamalarını, yeni ilişki ve etkileşim becerileri kazanmalarını ve sorunları konusunda bir içgörü kazanmaları konusunda onlara yardım eder.

Terapide genel amaç, eşler arasındaki çatışmaları azaltmak, çözmek ve aynı zamanda eşler arasında var olan etkileşim sisteminin dengesini değiştirmeye çalışmaktır.

Evlilik terapisi, çiftleri ve bireyleri etkileyen ilişki içindeki farklı ve zor konuları fark edip, düşünebilmelerinde yardımcı olur. Bağlılık, kıskançlık, öfke kontrol bozukluğu, güvensizlik, evlilik dışı ilişkiler, cinsel sorunlar, boşanma ve ayrılıklar, zayıf iletişim, aile içi kötü muamele vb. nedenlerin tümü, çiftler ya da bireyler için tartışma konusu olabilir.
Yazının Devamı için tıklayınız…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz