Tv66.com.tr - 20 Şubat 2018, Salı

3 No’lu dolmuşta klimayı açar mısınız?

14 Eylül 2017
144 kez görüntülendi

3 No’lu dolmuşta klimayı açar mısınız?

3 No’lu dolmuşta klimayı açar mısınız?

Dün akşam 3 numaralı dolmuşa binen vatandaşlar gülmekten kendilerini alamadı.

Akşam saat 19,30 seferini yapan dolmuşun kalkış ve varış anına kadar başına gelmeyen kalmadı. Tamamen dolu olan dolmuşa sonradan binen birkaç bayan, yolcuları gülmekten kırdı geçirdi. Dilerseniz baştan başlayalım anlatmaya.

Dolmuş her zamanki gibi yolcularını alıp yola çıktı. İlk durağa geldiğinde engelli bir kişi biner. Kimse yer vermez. Herkesin keyfi yerindedir. Engelli olduğunu sonradan fark eden şapkalı bir kişi kalkar ve yer vermek ister. Ama engelli kişi yakında ineceğini söyleyerek teşekkür eder. Bu sözleri duyan yolcular derin bir oh çeker. Bir durak daha giderler. Durakta bekleyen 2 kadın ve 3 çocuğu dolmuşa binmeye çalışır. Komedi burada başlıyor. Daha kadın binmeden otobüstekilere bağırır. “Çekilin bayan geliyor”. Dolmuştaki kişiler bu söz karşısında kendilerini tutamaz ve gülerler.

Dolmuş yoluna devam eder. Bu arada koltuklarda oturan kişiler yaşlı ya da orta yaş insanlar. Yani kalkıp yer vermeleri bir kenarda dursun, koridorda iğne atsan yere değmez. Kimse kalkıp yer verecek durumda değil. Ama genç kadınlar oturmak için kararlıdır. Bu defa oturan kişilere ufaktan laf vurmaya başlarlar. Aslında zor olsa da herkes yer verebilirdi ama genç kadınların hareketleri, tavırları öyle tuhaftı ki kimse yerinden kalkmak bile istemedi.

En sonunda istediklerini aldılar. O koltuğa oturmayı başardılar. Yaşlı adam sonunda kalktı ve yer verdi genç kadınlara. Sonrasında biraz ilerleyince kadınlar klimayı açar mısınız? diye bağırdı. Dolmuşta ki herkes gülmeye başladı. Sonrasında yolcular başladı gırgıra.

Şoför bey klima soğutmuyor, şoför bey çay servisi ne zaman başlayacak, şoför bey çocuğun çişi geldi müsait yerde dur da işeteyim vs.

Hiç unutulmayacak bir yolculuk oldu. Sinirden patlayacak olan yolcular, bu espriler karşısında yumuşadı ve herkesin yüzünde tebessümler oluştu. Sanırım dolmuş şoförü o anları asla unutmayacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz